Ruszamy z Kampanią promocyjną „Przetestuj System Informacji Przestrzennej”!!

Nasza akcja kierowana jest do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego (urzędy miast i gmin), które są zainteresowane realizacją zapisów ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej – w tym publikacją planów miejscowych i studium.

Firma GISON z Krakowa oferuje bezpłatne uruchomienia Systemu Informacji Przestrzennej dla gmin i miast wraz z publikacją wybranego dokumentu planistycznego. Taka forma rozpoczęcia współpracy pozwoli Państwu na bliższe poznanie zasad funkcjonowania Systemu Informacji Przestrzennej przed decyzją zakupową.

kampania_prom_2

Na czym polega Kampania promocyjna „Przetestuj System Informacji Przestrzennej”?:

  1. Wypełnij formularz kontaktowy – wypełniony i wysłany, zostaje zgłoszony w naszej bazie.
  2. W ciągu 2 dni od zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą i ustalimy, który wybrany dokument planistyczny ma być opublikowany w wersji testowej Systemu Informacji Przestrzennej.
  3. Po tygodniu otrzymujecie System Informacji Przestrzennej z opublikowanym dokumentem planistycznym, wyszukiwarką działek ewidencyjnych, wyszukiwarką adresów i wiele innych.

Prawda, że proste?

 

Ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej, nakłada na organy administracji obowiązek zapewnienia dostępu do zbiorów danych przestrzennych, m.in. dla dokumentów planistycznych oraz usług z nimi związanych (np. wyszukiwania, przeglądania, pobierania, przekształcania) w dwóch etapach:

  1. obowiązek tworzenia, aktualizacji i udostępniania metadanych dotyczących m.in. dokumentów planistycznych – miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz opcjonalnie studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin. Termin opracowania metadanych w odniesieniu do zbiorów oraz usług danych przestrzennych, w tym dla dokumentów planistycznych przypada na dzień 3 grudnia 2013 roku.
  2. dla dokumentów planistycznych utworzonych po 7 czerwca 2010 roku – do października 2015 roku.